&nbp;
News

News
May 29, 2014

Spring 2014 President’s List Recipients


To qualify for the President’s List, a student must complete 12 curriculum semester hours or more in a semester, in courses numbered at or above the 100 level with no grade below an “A” and no incompletes (I) for that term. 
 
Camden County:  Megan Nicole Alley, Donna Elaine Bryant, Anthony Michael Dicioccio, Bruce A. Drahos, Ralph William Duncan, Morgan Elizabeth Hassell, Melissa Jane Perez, Kaylynn Marie Smith, Branden Paul Soldal
 
Chowan County:  Stephanie Micheal Boehl, Michelle Lynn Dewees, Jordan Nathaniel Herman, Ann  Lightfoot, Julian Cody Sawyer
 
Currituck County:  Tyler Ray Atkinson, Wanda J. Burns, David Alexander Caralivanos, Anna Flora Gillette, Shaunee Grei Hardesty, Johnathan Tyler Kight, Brian Kirkbride, Tiffany Lee Metz, Jesse James Miele, Philip Mark Morrow, Claire Paije Mumma, Matthew Timothy Odom, Rhea Overbeck, Patricia Owens, Sarah Sunyee Park, David Pena, Sky David Poshar, Henry Neel Smith, Ciara M. Troitino, Leah Christine Tugwell, Ksenia Anashkina Twine, David Lewis Young
 
Dare County:  Liliia Abram, Nicole Marie Arko, Tatiana Alex Balamut, Danielle Elizabeth Clippinger, Oksana S. Evans, Thomas Foti, Alma Golemi, Ashley Amber Horne, Shawna Francis Hubbard, Anastasia Izvekova, Kateryna Kharychkova, Chantel Leigh Lance, Luann H. Mason, Anne Matchette, Dale Midkiff, Larisa  Orbu, Ekaterina A Orekhova, Oleksandra Pasulko, Terri Pitetti, Marlee Love Putnam, Benjamin Oliver Scott, Yuliya Vishneuskaya, Ian Christopher Ort Wright
 
Gates County:  Craig Cortez Butts, William Eric Defeo, Brittany Michelle Eure, Aaron Marc Perry, Mary Reidl
 
Pasquotank County:  Amber Nicole Anderton, Joseph David Annadale, Rebecca Nellie Ayers, Lacey Nicole Carawan, Wendy Faye Cave, Kristin Rae Creech, Amy Waters Cressman, Brooke Anna McCullough Graessle, Joshua David Grimes, Tyler Wayne Helms, David Lee Joyce, Jose Martinez-Diaz, Christopher Paul Mateer, Tracy Jo McLawhorn, Matthew Mushrush, Michaelle Herring Overman, Wilbert Perry, Kelsey Terell Randolph, Katharine Sanford, Donte Maurice Santiago, James Edward Sawyer, Sarah Elizabeth Scott, June E. Sullivan, Daniel West, Theresa Dawn Zollars
 
Perquimans County:  Jennifer Nicole Cook, Amanda Jean Everett, Frances Lauren Goodwin, Rebecca Grace Haynie, Michael J. Matthews, Jonathan Scott Moss, Lindsay Hurdle Rash
 
Tyrrell County:  Rachel Anne Allen, Cara Ashley Midgette
 
Washington County:  Lathan Howard Spruill


 


Share:
Email facebook Google+ LinkedIn Pinterest twitter

Back to Top